
Steen Kofoed.
Møde med ånderne
Skrevet af Solkysten
Steen Kofoed, det kendte medium fra de populære tv-udsendelser Åndernes Magt og Fornemmelse for Mord, kommer til Costa del Sol.
Steen Kofoed er kendt for sin direkte, meget jordbundne og kærlige måde at gribe emnet an, så deltagerne kan uden tvivl se en interessant aften i møde. Foredraget afsluttes med gruppehealing, et fænomen som Steen Kofoed introducerede i Danmark i 1992. Siden da har han healet over 300.000 mennesker ”live” og et ukendt antal via tv og radio.
Steen Kofoed grundlagde Healerskolen i 1989 og har siden uddannet over 900 healere og 200 clairvoyante. Han har sideløbende haft private klienter, ligesom han har hjulpet institutioner og virksomheder. Siden 1999 har Steen Kofoed primært brugt sine evner til at hjælpe psykisk syge, og han arbejder på at lave et behandlingssted for disse.
Interesserede kan tilmelde sig til foredraget i restauranten i Casa Danesa (952 47 51 51). Prisen - 20 euro for medlemmer og 25 euro for ikke-medlemmer - inkluderer foredrag med en efterfølgende let anretning.
I de tre efterfølgende dage er der i øvrigt mulighed for at møde Steen Kofoed i Fuengirola til en privat clairvoyant samtale med efterfølgende healing.
| Tilmeld nyhedsbrev | Version til udskrift · Send til en ven |

Skrevet af: Solkysten
Denne artikel er bragt med tilladelse fra Magasinet Solkysten. Gå direkte til hjemmesiden: Solkysten
Læs flere artikler fra samme udgave af Solkysten
Solkysten - Februar 2006
Læs flere artikler fra samme udgave af Solkysten
Solkysten - Februar 2006


